top of page
5-PEBBLEKIDS_yeni.png
PEBBLEBABY_DENEME_NIHAN_3.png
PEBBLEDESIGN_DOO_LOGO_DENEME_1 (1).png
LOGO1.png

"Hayallerinizin ötesinde, mekanlarınızı tasarlıyoruz"

LOGO1.png

2004 yılında kurulan Çakıltaşları Mimarlık Tasarım/ Pebbledesign, başta inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketlerinin rezidans, örnek daire, ofis projeleri ve uygulamaları olmak üzere konut, mağaza, restoran ve otellerin tasarım, proje ve anahtar teslim uygulamalarını yapmaktadır. 

Yurtdışında da birçok proje ve uygulamaya imza atan Pebbledesign, 2013 yılında Londra da yapılan Europe Property Awards yarışmasında, Skyport Studio Örnek Daire projesi ile Interior Design Show House kategorisinde en başarılı mekan çözme dalında ödül almıştır.

Mekanlara tasarım odaklı, yaratıcı, özgün ve yenilikçi yaşam hikayeleri geliştiren Pebbledesign ekibi; projelerinde müşteri memnuniyetini, detaylardaki önemi ve disiplinli çalışmayı ilke edinerek çalışmalarına devam etmektedir.

Diğer yandan, mimari projelere paralel olarak ‘Pebblestones’ markası ürün tasarımları yapmaktadır. Son yıllarda Pebbledesign adı altında geliștirilen ‘Pebblekids’ ve ‘Pebblebaby’ markaları, bebek, çocuk ve daha genç müșterilerilerine konsept tasarım ve uygulamaları ile yurtdışında da birçok ödüle laik görülmüştür.

 

info@pebble-design.com

5-PEBBLEKIDS_yeni.png

Çocuk ve genç odaları için konsept tasarım yapan Pebblekids, bu doğrultuda yaș ve ihtiyaçları göz önünde tutarak, fonksiyonel ama aynı zamanda eğlenceli odalar tasarlamaktadır. Mobilya, renk ve psikolojik etki unsurlarının yerleşim planıyla olabilecek en işlevsel ve ergonomik ölçüde bağdaştıran Pebblekids, genç müşterilerinin ergenliğe geçiş döneminde hayal gücünü sınırlamaması için odanın genelinde yapılan tasarımların, çocuğu aktive edebilecek, destekleyebilecek ve aynı zamanda gündelik yaşantıdaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek projeler yapmaktadır.

Marka, bebeklikten, ilkokul ve lise çağına geçen çocukların yaratıcı ruhlarının bir anda hayatlarına giren okul disiplini ve ders çalıșma ile aniden son bulmaması için, bu doğrultuda çalıșma masası, kütüphane, oyun alanı, arkadaș yatağı gibi birbirini destekleyen ürünler ve mobilya tasarımları ile konsept oluşturmaktadır.

Pebblekids, yarattığı markanın altında șimdiye kadar Archer, Paintbrush, Yellow Monad, Mermaid, Cupcake, Climber Boy, Connected Box 3, Submarine&Subsoil, Nature, Pencils, Connected Box 2, Zoozimps, Stick Girl, Connected Box, PebblePark, Rock, Cross Lines, Romantic, Ocean, Colors gibi birçok farklı uygulamalar yapmıştır.  Ayrıca Beethoven, A Boy & His Dog, Little Lili, Balls, Photographer, Road, Numbers, Butterfly, Abc ve Dinosaur gibi birçok konseptler geliștirmiştir. 

2015 yılında, İtalya da yapılan A’Design Award yarışmasında, Connected Box Çocuk Odası projesi ile Interior Space and Exhibition Design kategorisinde Bronze ödüle laik görülen Pebblekids, aynı yıl, Ocak ayında yapılan Maison&Objet / Paris Fuarı’na katılan Pebblekids, yurt dışında bu markayı tanıtmaya başlamıştır.

info@pebble-kids.net

PEBBLEBABY_ 10.jpg

Bebek odaları için tasarım ve uygulama yapan Pebblebaby, 0-6 yaş aralığındaki bebekler için hem genel hem de özel ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurarak, işlevsel ama aynı zamanda renkli, hareketli ve eğlenceli odalar tasarlamaktadır. Pebblebaby; bebeklerin doğumundan okul çağına kadar yaşayacakları odalar yaratırken, onların gelişim ve öğrenim sürecine uygun olarak yaşam alanlarını oyun alanları ile bütünleştirip, ebeveynlerin ihtiyaçlarına da bu konseptlere uygun mobilyalar tasarlayarak cevap vermektedir.

Pebblebaby, yarattığı markanın altında şimdiye kadar Wait For Me, Sleeing Lamb, Spots, Nature, Bee, Neon gibi birçok farklı uygulamalarının yanısıra My First Connected Box, Friendly Ghost, Baby Park, Tonton, Fairy Tale, Baby Western ve Castle olmak üzere farklı konseptler geliştirmiştir.

Ayrıca 2014 yılında anneler için özel olarak tasarlanan My Mommy Bebek Emzirme koltuğu gibi ürün tasarımları yapmaktadır.

 

info@pebble-baby.com

PEBBLESTONES_LOGO.png

Projelerinde çizgisini ve imzasını belirtmek için ayrı bir saat tasarımı ile farklılık yaratmaya başlayarak gelişen Pebblestones, bu doğrultuda birçok farklı kategoride ürün tasarımı yapmaya başlamıştır. İç mekanlarda konsept ile doğru orantıda özel olarak tasarlanan mobilya, aydınlatma, halı gibi ürünler geliştiren Pebble ekibi, yaratıcı gücünü projelerinde yansıtmaya çalışmaktadır. 

 

info@pebble-stones.com

bottom of page